اصول طراحی صفحه اول سایت

زمانی که برای خرید به فروشگاهی مراجعه میکنیم، ابتدا ویترین آن فروشگاه توجه ما را جلب میکند. ویترین را بررسی میکنیم که آیا کالای مورد نظر ما را دارد یا خیر.

هنگام طراحی یک وبسایت، صفحه نخست آن حکم ویترین فروشگاه را در بستر اینترنت دارد. یک وبسایت شامل صفحات مختلفی از جمله صفحه اصلی،درباره ما،تماس با ما و… میشود. همه این صفحات مهم هستند اما صفحه اصلی یا صفحه اول سایت،از اهمیت بیشتری برخوردار میباشد. زیرا در این صفحه کاربر باید به تمامی اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کند.

نام های صفحه اول در زبان فارسی:

چندین سال قبل افرادی بودند که به صفحه نخست سایت”لندینگ پیج” و یا “صفحه فرود” میگفتند. اما امروزه نام های “صفحه اصلی” ، “صفحه جلویی”، “صفحه خانه” و “صفحه ابتدایی” رایج میباشد.

طراحی صفحه اول وبسایت نکات مهمی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره میکنیم:

  • صفحه اول سایت تنها جایی در سایت است که میتواند شما و سایتتان را معرفی کند. بنابراین بسیار مهم است که در صفحه اول سایت به این موضوع بپردازید که سایت درمورد چیست.
  • خدمات و محصولاتی را که ارائه میدهید معرفی کنید.
  • خلاصه ای از اطلاعات کسب و کار خود را در صفحه قرار دهید.
  • به بیان ویژگی های منحصر به فرد کسب و کار خود بپردازید. ویژگی هلا و امتیازات مثبتی که بقیه از آن محروم هستند.
  • نتیجه نهایی پروژه هایی انجام داده اید (نمونه کار) را نمایش دهید.

در این مقاله به نکاتی اشاره کردیم که باعث میشود سایت شما، یک وبسایت کامل باشد. این نکات در بخش طراحی بصری وبسایت قرار نمیگیرد و مربوط به بهینه سازی سایت میباشد. امید است با رعایت این نکات، سایتی پویا داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.