بک لینک

بک لینک

بک لینک چیست ؟

به زبان ساده، هنگامی‌که یک وب‌سایت به یک وب‌سایت دیگر لینک می‌دهد، یک بک لینک ساخته شده است.

به بک لینک، inbound link یا «لینک ورودی» هم گفته می‌شود، زیرا باعث می‌شود که مردم «وارد» سایت ما شوند.  External link یا «لینک خارجی» هم یکی دیگر از عناوین است و علت این نامگذاری آن است که کاربران به «خارج» از وب‌سایتی که در آن حضور دارند هدایت می‌شوند.

معرفی انواع بک لینک و تاثیر انها بر سئو:

انوع مختلفی دارد و به فالو و نوفالو و لینک داخلی و خارجی تقسیم میشود. در این بخش تاثیر انها بر سئو را میشناسیم.

تاثیر لینک خارجی در سئو:

پس از آشنایی با ماهیت آن، نوبت به بررسی تاثیردر سئو می‌رسد.

در‌واقع لینک‌های خارجی به‌طور مستقیم در سئو سایت تاثیر می‌گذارند؛ زیرا هنگامی که لینکی از یک صفحه در سایت دیگر ایجاد شود، ارزشمندی محتوای آن تایید شده است.

یعنی، ربات‌های موتور جستجو می‌فهمند که صفحه لینک داده شده ارزشمند و کارآمد خواهد بود.

بک لینک از وب‌سایت‌های معتبر:

تا اینجا به شکلی با بک‌لینک آشنا شده‌ایم و اما در ادامه باید به یک نکته مهم یعنی اعتبار دامنه اشاره کنیم. هرقدر سایت هدف یعنی سایتی که از آن لینک دریافت کرده‌اید، «اعتبار دامنه‌» (Domain Authority) بیشتری داشته باشد، کیفیت ان نیز بهتر خواهد بود.

به بیان ساده، این اعتبار از طریق بک‌لینک به سایت شما انتقال پیدا می‌کند. به همین دلیل، زمانی که لینک را از سایتی معتبر دریافت می‌کنید، گوگل وزن بیشتری را برای آن در نظر می‌گیرد و این کار سبب افزایش ترافیک ناشی از افزایش بازدید در گوگل خواهد شد. البته گرفتن بک‌لینک با دشواری‌هایی همراه است .

ویژگی‌های یک بک لینک خوب چیست؟

پیش از آنکه وارد جزییات بیشتری در مورد تشخیص کیفیت ها شویم.

خوب است بدانید که در سال‌های اخیر تغییرات گسترده‌ای اتفاق افتاده است. در گذشته دریافت بک لینک بی کیفیت و اسپم هم منجر به افزایش رتبه سایت در گوگل می‌شد. اما با انتشار الگوریتم پنگوئن توسط گوگل، تغییرات مهمی در حوزه لینک سازی اتفاق افتاد. بطور کلی همه‌ی بک‌ لینک‌ها یکسان نیستند. ملاک‌هایی برای تشخیص با کیفیت از بک‌ لینک بی‌کیفیت وجود دارد

این نوشته در seo پست شده و برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.