رابط کاربری و تجربه کاربری

تاثیر رابط و تجربه کاربری بر سئو سایت

۱) طراحی یک سایت سبک و سریع

گوگل چندسالی می‌شود که موضوع سرعت بارگذاری سایت را به عنوان یکی از مهم ترین فاکتورهای بهبود رتبه و سئو سایت مطرح کرده است.

اگر یک سایت یا اپلیکیشن به سرعت بارگذاری نشود، در رتبه بندی موتورهای جستجو جایگاه خوبی نخواهد داشت. در حقیقت، سایت های سنگین و با سرعت پایین ممکن است هرگز قادر به جبران این شکست نباشند.

طراحی سبک سایت با رعایت اصول رابط کاربری و زیبایی های بصری با داشتن شناخت کافی از جامعه هدف یک کسب وکار، یکی از وظایف بسیار مهمی است که بر دوش یک متخصص UI/UX می باشد.

2) بهبود زمان حضور کاربر در سایت هنر متخصصان UI/UX و SEO

ارائه پیشنهادات جذاب، ترغیب کاربر به مطالعه مقالات بیشتر، دیدن ویدئوها، دانلود …از مواردی است که باید تحت نظر متخصصان UI/UX، سئو و دیجیتال مارکتینگ جمع بندی و اجرایی شود.

3)جدی گرفتن هدینگ ها در سئو

عناوین نه تنها برای کاربران بلکه برای موتورهای جستجو نیز یک راهنمای بسیار خوب می‌باشند. توجه داشته باشید که طراحی نکردن سرفصل ها به شکل مناسب و رعایت نکردن نکات سئو می تواند به رتبه بندی مطلب شما در موتورهای جستجو لطمه وارد کند.

4)طراحی و بهینه سازی منو 

استفاده از نوار جستجوی هوشمند یکی از مواردی است که خیلی از سایت ها از آن استفاده نمی‌کنند و یا تجربه کاربری خوبی را با آن به کاربر انتقال نمی‌دهد. اصلاح خودکار، پیشنهاد به مخاطب و … بخشی از مواردی است که می تواند به بهبود تجربه کاربری شما در نوار جستجو کمک کند.

داشتن منو آسان و قابل فهم همراه با رعایت نکات در بهبود سئو سایت شما بسیار کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.